Για εργοδότες
COOK B - 91 Athens Riviera
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

 Η Domes Resorts και το επιτυχημένο εστιατόριο Barbarossa ταξιδέυουν μαζί στην Αθήνα και αναζητουν Cook B/ Μάγειρα B για το νέο πολυτελές Glamping και Members Club «91 Athens Riviera» στην περιοχή της Βούλας.

Καθήκοντα

  • Προετοιμασία των πιάτων σύμφωνα με τις οδηγίες του σεφ
  • Μαγείρεμα και προετοιμασία πιάτων πρωινού, μεσημεριανού ή βραδινού ανάλογα με τη βάρδια
  • Έλεγχος όλων των προϊόντων με σκοπό την εξασφάλιση της καλής ποιότητας
  • Διατήρηση όλων των χώρων της κουζίνας καθαρών και τακτοποιημένων
  • Διασφάλιση της τήρησης των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας στον χώρο της κουζίνας
  • Διατήρηση υψηλής ποιότητας προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης

Requirements

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/-η σχολής μαγείρων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε εστιατόρια à la carte σε ξενοδοχεία 5*
  • Γνώση και τήρηση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Γνώση της ελληνικής και τουλάχιστον της αγγλικής γλώσσας
  • Ευελιξία στη διαχείριση προβλημάτων
  • Προσαρμοστικότητα στο περιβάλλον εργασίας
  • Προσφορά και διάθεση υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Επαγγελματισμός

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Αθήνα