Για εργοδότες
Restaurant Manager - 91 Athens Riviera
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η Domes Resorts και το επιτυχημένο εστιατόριο Barbarossa ταξιδέυουν μαζί στην Αθήνα και αναζητουν Restaurant Manager για το νέο πολυτελές Glamping και Members Club «91 Athens Riviera» στην περιοχή της Βούλας.

Καθήκοντα

  • Επίβλεψη, κατάρτιση και καθοδήγηση του προσωπικού εστιατορίου.
  • Παρακολούθηση ροής εργασίας και εξασφάλιση αποτελεσματικής λειτουργίας του εστιατορίου.
  • Προγραμματισμός ωρών εργασίας και διαχείριση των αναγκών προσωπικού σε συννεονόηση με τον Υπεύθυνο Τμήματος.
  • Εξασφάλιση της υψηλότερης δυνατής εξυπηρέτησης πελατών.
  • Επίλυση προβλημάτων και αντιμετώπιση παρατηρήσεων πελατών με επαγγελματισμό
  • Παρακολούθηση επιπέδων αποθεμάτων και τοποθέτηση παραγγελιών.
  • Συνεργασία με προμηθευτές για την εξασφάλιση ποιοτικών προϊόντων.
  • Τήρηση Υγειονομικών και Ασφαλειακών Προτύπων:
  • Παρακολούθηση της τήρησης όλων των υγειονομικών και ασφαλειακών προτύπων.
  • Εκπαίδευση του προσωπικού για τη συμμόρφωση με τους κανονισμούς.

Requirements

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής
  • Καλή γνώση των υγειονομικών και ασφαλειακών προτύπων.
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής και προαιρετικά μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Ανάλογη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ξενοδοχεία πολυτελείας ή σε αντίστοιχη θέση σε υπηρεσίες εστίασης
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Προσανατολισμένος-η στην εξυπηρέτηση και την ικανοποίηση του πελάτη
  • WSET πιστοποίηση (θα θεωρηθεί προσόν)

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία