Για εργοδότες
Μηχανικός Περιβάλλοντος
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε., εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Μηχανικό Περιβάλλοντος

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί και υποστηρίζει Περιβαλλοντικά και Ενεργειακά θέματα στα έργα του Όμιλου
  • Υποστηρίζει την προετοιμασία διαγωνισμών
  • Υποστηρίζει τους μηχανικούς Εργοταξίων
  • Συνεργάζεται με τα μέλη της Δ/νσης ΥΑΠΕ
  • Οργανώνει και επιβλέπει την εφαρμογή των περιβαλλοντικών δεσμεύσεων στα έργα σύμφωνα με τις απαιτήσεις του ΣΔΥΑΠΕ και του ISO 14001 /ISO 50001
  • Πραγματοποιεί εσωτερικές περιβαλλοντικές επιθεωρήσεις
  • Εκπαιδεύει και καθοδηγεί τους εργαζόμενους σε περιβαλλοντικά και ενεργειακά θέματα
  • Συντάσσει όποτε απαιτείται τα απαραίτητα Σχέδια Περιβαλλοντικής Διαχείρισης των νέων έργων
  • Συμμετέχει στην προετοιμασία για τη συμμετοχή της εταιρείας σε διαγωνισμούς
  • Συνεργάζεται με τους μηχανικούς κατασκευής των εργοταξίων όταν απαιτείται

Προσόντα:

  • Μηχανικός Περιβάλλοντος ΑΕΙ / ΤΕΙ ή σχετική ειδικότητα
  • 5 έτη εμπειρίας στον τομέα Περιβάλλοντος, σε μελέτες ή κατασκευές και επίβλεψη περιβαλλοντικών έργων
  • Καλή γνώση εφαρμογών Office Microsoft 365
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες:

  • Ικανότητες μεταδοτικότητας των περιβαλλοντικών γνώσεών του στις άλλες ειδικότητες στο πλαίσιο υποστήριξής τους στην κατασκευή των έργων.
  • Τήρηση διαδικασιών
  • Καλές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Εξοικείωση με τη περιβαλλοντική νομοθεσία
  • Προθυμία για συνεχή ανάπτυξη & βελτίωση

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Αθήνα