Για εργοδότες
Επόπτης/Ρυθμιστής κυκλοφορίας σκαφών
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Ο Όμιλος ΕΛΛΑΚΤΩΡ είναι ένας από τους μεγαλύτερους ομίλους υποδομών στην Ελλάδα κι ένας εκ των κορυφαίων στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, με διεθνή παρουσία και διαφοροποιημένο χαρτοφυλάκιο δραστηριοτήτων που εστιάζει στους τομείς των παραχωρήσεων, του περιβάλλοντος, της ενέργειας και της ανάπτυξης - διαχείρισης ακινήτων. Με δραστηριότητες και παρουσία σε 4 χώρες και σχεδόν 2.300 εργαζομένους, ο Όμιλος καταγράφει κύκλο εργασιών €1,04 δις (2022), συνδυάζοντας την πολυετή εμπειρία του με τις πλέον σύγχρονες τεχνολογίες για να δώσει ζωή σε έργα που συμβάλλουν στην ανάπτυξη, βελτιώνοντας την ποιότητα της ζωής ανθρώπων σε όλο τον κόσμο. Διαθέτοντας σημαντική εξειδίκευση στα πλέον περίπλοκα και απαιτητικά έργα, ο Όμιλος ΕΛΛΑΚΤΩΡ κατατάσσεται στην 100η θέση μεταξύ των μεγαλύτερων ομίλων υποδομών παγκοσμίως (Global Powers of Construction 2021, Deloitte – July 2022). Περισσότερα στο www.ellaktor.com

Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΝΕΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΑΛΙΜΟΥ Α.Ε., εταιρεία του Ομίλου ΕΛΛΑΚΤΩΡ, αναζητά Επόπτη / Ρυθμιστή κυκλοφορίας σκαφών για το έργο ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΝΕΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΑΛΙΜΟΥ. Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για το χειρισμό και τη πρόσδεση σκαφών εντός της Μαρίνας.

Αναφέρεται στον Προϊστάμενο Τμήματος Διαχείρισης Λιμένα, τα κύρια καθήκοντα της θέσης είναι:

  • Υπόδειξη της θέσης πρόσδεσης στα σκάφη και παροχή βοήθειας με πλωτά μέσα όταν απαιτείται
  • Καταγραφή άφιξης σκαφών και έλεγχος αναχώρησης αυτών
  • Έλεγχος της ασφάλειας των αγκυροβολημένων σκαφών και της εύρυθμης λειτουργίας του λιμένα
  • Έλεγχος και παροχής βοήθειας στη σύνδεση των σκαφών σε παροχές ρεύματος και νερού
  • Αναφορά στη reception της Μαρίνας
  • Συμμετοχή σε ομάδα αντιρρύπανσης και ομάδα έκτακτης ανάγκης της επιχείρησης (εντός και εκτός μονάδας)
  • Συντήρηση/ καθαρισμός των ρεμέτζων (σταθερά αγκυροβόλια)

Requirements

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ναυτική εμπειρία
  • Δίπλωμα Ταχυπλόου

Επιπλέον Προσόντα/ γνώσεις

  • Δίπλωμα οδήγησης (δίκυκλο)

Εργασιακή εμπειρία

  • 2+ έτη προϋπηρεσία σε ανάλογων καθηκόντων θέση

Δεξιότητες

  • Αποτελεσματικότητα
  • Προθυμία, Υπευθυνότητα, Εχεμύθεια
  • Προγραμματισμός και Οργάνωση, Καθορισμός Προτεραιοτήτων
  • Καλές διαπροσωπικές σχέσεις
  • Ομαδικότητα

Προθεσμία για υποβολή αιτήσεων στη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού: 12/04/2024 με κωδικό αγγελίας: SANMA032024

Benefits

Βάσει πολιτικής Αμοιβών & Παροχών του Ομίλου ΕΛΛΑΚΤΩΡ.

Άλιμος