Για εργοδότες
Συντονιστής Βάρδιας Παραγωγής

 Οι εμβληματικές μάρκες μας — NEUTROGENA®, AVEENO®, TYLENOL®, LISTERINE®, JOHNSON'S® και BAND-AID®— είναι πρωτοπόροι κατηγορίας και τις εμπιστεύονται εκατομμύρια καταναλωτές που χρησιμοποιούν τα προϊόντα μας για να βελτιώσουν την καθημερινότητά τους. Οι υπάλληλοί μας μοιράζονται μια νοοτροπία με προσανατολισμό στην ψηφιοποίηση, μια προσέγγιση στην καινοτομία που βασίζεται σε βαθιά ανθρώπινες γνώσεις και μια δέσμευση να κερδίζουν τα προϊόντα μας συνεχώς μια θέση στις καρδιές και τα σπίτια των καταναλωτών. Λειτουργώντας από το 1975, η παραγωγική μας μονάδα στη Μάνδρα Αττικής παράγει καταναλωτικά προϊόντα προσωπικής υγιεινής έχοντας έντονη εξαγωγική δραστηριότητα παγκοσμίως και τηρώντας παράλληλα τα υψηλότερα πρότυπα ποιότητας και ασφάλειας και αναζητά: Συντονιστή Βάρδιας Παραγωγής

Περιγραφή θέσης
Ο/Η Συντονιστής Βάρδιας στο εργοστάσιο μας στην Μάνδρα θα έχει την ευθύνη της ορθής λειτουργίας της παραγωγικής διαδικασίας του τμήματος Συσκευασίας/ Γεμιστικών γραμμών και την επίτευξη των στόχων της παραγωγής.

Αρμοδιότητες
·  Είναι υπεύθυνος για την ορθή διαχείριση των καθημερινών παραγωγικών δραστηριοτήτων της βάρδιας του ώστε να διασφαλιστεί η έγκαιρη παραγωγή των προϊόντων.
·  Είναι υπεύθυνος για την πιστή τήρηση των προτύπων, πολιτικών & διαδικασιών παραγωγής που σχετίζονται με την ασφάλεια, υγιεινή, ποιότητα προϊόντων, ευταξία & καθαριότητα χώρων και μηχανών κατά την διάρκεια της βάρδιας.
·  Συντονίζει τα πληρώματα των μηχανών και κατευθύνει την παραγωγή των προϊόντων στην διάρκεια της βάρδιας του/της σύμφωνα με τα εγκεκριμένα προγράμματα παραγωγής.
·  Θέτει τις σωστές προτεραιότητες, αναδεικνύει και προλαμβάνει θέματα που επηρεάζουν την ομαλή λειτουργία και συμμετέχει στην ανάλυση και επίλυση παραγωγικών προβλημάτων.
·  Εισηγείται και συμμετέχει σε βελτιώσεις στις διαδικασίες παραγωγής & στις αποδόσεις των μηχανών, καθώς και στα προγράμματα παραγωγής.
·  Συνεργάζεται στενά με τα τμήματα ασφάλειας, ποιότητας και αποθήκης για να εξασφαλίζεται η εύρυθμη λειτουργία της παραγωγικής διαδικασίας.

Απαραίτητα Προσόντα
·  Απόφοιτος ΑΕΙ /ΤΕΙ/ ΙΕΚ Τεχνολογικής κατεύθυνσης.
·  Ικανότητες χειρισμού Η/Υ, ERP συστημάτων καθώς και εμπειρία σε ψηφιακές εφαρμογές.
·  Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.
·  Προϋπηρεσία σε περιβάλλον εργοστασίου με έμφαση στον τομέα της παραγωγής προϊόντων.
·  Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα κυλιόμενων βαρδιών.
·  Ομαδικότητα και συνεργασία.
·  Εμπειρία σε διαχείριση ομάδων & προσωπικού.
·  Εμπειρία σε υλοποίηση προγραμμάτων με τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων (projects).
·  Εμπειρία σε έγκαιρη & δομημένη λήψη πρωτοβουλιών π.χ. σε βελτιώσεις, καθώς και επίλυση σε έκτακτα θέματα που προκύπτουν.

Ικανότητες
·  Ταχύτητα, αντίληψη και οξυδέρκεια.
·  Άριστες  επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.

Παροχές
·  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
·  Επιμέρους κάλυψη εξόδων μετακίνησης
·  Επίδομα σίτισης εντός των εγκαταστάσεων της εταιρείας
·  Κάλυψη εξόδων βρεφονηπιακού
·  Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
·  Επίδομα άθλησης /αθλητικού εξοπλισμού

Η Kenvue είναι περήφανη που είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών. Όλοι οι υποψήφιοι που πληρούν τις προϋποθέσεις θα αξιολογηθούν για απασχόληση χωρίς να λαμβάνεται υπόψη η εθνικότητα, το χρώμα, η θρησκεία, το φύλο, ο σεξουαλικός προσανατολισμός, το φύλο, η ηλικία, ή η προστατευόμενη ιδιότητα του βετεράνου και δεν θα υφίστανται διακρίσεις λόγω αναπηρίας.

Αθήνα
πριν 11 μέρες