Για εργοδότες
Social Media and Marketing Coordinator
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Γνωστή εμπορική εταιρεία στον τομέα του DIY, αναζητά έναν δυναμικό και δημιουργικό συνεργάτη για τη θέση του Social Media specialist and Marketing Coordinator. Σε αυτόν τον ρόλο, θα αναλάβετε τη διαχείριση και την ανάπτυξη της παρουσίας μας στα κοινωνικά μέσα, καθώς και την υποστήριξη των marketing πρωτοβουλιών μας.

Καθήκοντα:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη του περιεχομένου σε κοινωνικά δίκτυα όπως Facebook, Tik Tok, Instagram, LinkedIn κ.λπ.
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση στρατηγικών για την αύξηση του engagement και την αύξηση της παρουσίας μας στα κοινωνικά μέσα.
  • Συμμετοχή στην εκτέλεση διαφημιστικών καμπανιών και τη δημιουργία περιεχομένου για διάφορες πλατφόρμες.
  • Ανάλυση των μετρήσεων απόδοσης (metrics) και δημιουργία αναφορών για την αποτελεσματικότητα των κοινωνικών μέσων και των διαφημιστικών καμπανιών.
  • Υποστήριξη και συντονισμός εκδηλώσεων και προωθητικών δράσεων της εταιρείας, συμπεριλαμβανομένου του σχεδιασμού, της προετοιμασίας και της προώθησης των εκδηλώσεων μέσω των κοινωνικών μέσων.
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας για τον συντονισμό των ενεργειών του τμήματος Marketing και την επίτευξη των στόχων μας.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο σε Marketing, Communication, Digital Marketing ή άλλο σχετικό πεδίο.
  • Εμπειρία στη διαχείριση των social media και τη δημιουργία περιεχομένου.
  • Άριστη γνώση των κοινωνικών μέσων και των εργαλείων ανάλυσης.
  • Δυνατότητα πολλαπλών εργασιών και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας.
  • Καλή γνώση του Photoshop και άλλων προγραμμάτων επεξεργασίας εικόνας.

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στην εμπειρία και τις δεξιότητες.
  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και εξέλιξης στον χώρο του ψηφιακού μάρκετινγκ.
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία