Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ LOGISTICS
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Κύρια καθήκοντα:

  • Συντονισμός και παρακολούθηση λειτουργιών της αλυσίδας εφοδιασμού.
  • Αποθήκευση και έλεγχος πρώτων υλών.
  • Επίβλεψη παραγγελιών και τακτοποίηση αποθεμάτων πρώτων υλών και εξοπλισμού προς το σκοπό διασφάλισης των αναγκών.
  • Διαχείριση υποπροϊόντων και αχρήστων (scrap) σε συνεργασία με τον ποιοτικό έλεγχο και τους υπεύθυνους παραγωγής. Παράδοση προϊόντων χωρίς ελαττώματα.
  • Ευθύνη για το ασφαλές «κλείσιμο» (λογιστικό και πραγματικό) της αποθήκης και κυρίως την παρακολούθησή της (απογραφές).
  • Προγραμματισμός και παρακολούθηση αποστολών τελικών προϊόντων σύμφωνα με τις απαιτήσεις των πελατών.
  • Τήρηση ημερολογίων και αρχείου αποθεμάτων αποθήκης, ολοκληρωμένων παραγγελιών κτλ.
  • Αξιοποίηση της τεχνολογίας πληροφοριών στα logistics με σκοπό την βελτιστοποίηση των διαδικασιών
  • Λήψη και διαχείριση εντολών φόρτωσης σε συνεργασία με την Παραγωγή και το τμήμα Πωλήσεων
  • Παρακολούθηση διαδικασιών ενδοδιακίνησης σε συνεργασία με τον Υπεύθυνο Αποθήκης
  • Υποστήριξη στον προγραμματισμό φορτώσεων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος ανώτατης / ανώτερης εκπαίδευσης
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και Η/Υ
  • Γνώση συστημάτων ERP (SAP / Atlantis)
  • Υπευθυνότητα και μεθοδικότητα
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
  • Συνεχής ενημέρωση στον χώρο των logistics

   Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική ασφάλιση.
  • Μεταφορικό μέσο από Χαλκίδα, Βασιλικό, Ν.Αρτάκη και Αθήνα.
  • Συνεχή εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη, σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης #ass_logistics

Οινόφυτα