Για εργοδότες
Κωδ:ref.052024
Υπάλληλος γραφείου κίνησης με έδρα τον Ασπρόπυργο Αττικής (ref.122024)
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η Vitex A.E. είναι η μεγαλύτερη Ελληνικής ιδιοκτησίας βιομηχανία οικοδομικών χρωμάτων. Οι δραστηριότητές της περιλαμβάνουν την ανάπτυξη και την παραγωγή προϊόντων για τους τομείς των οικοδομικών χρωμάτων (Vitex), των ασφαλτικών μονώσεων (Hermes), της εξωτερικής θερμομόνωσης (VitexTherm) και των ναυτιλιακών χρωμάτων (Eumaria). Διαθέτοντας το πιο σύγχρονο εργοστάσιο στην Ελλάδα, και ένα από τα πιο σύγχρονα στην Ευρώπη, η Vitex A.E. προσφέρει ολοκληρωμένες και καινοτόμες λύσεις στην ελληνική αγορά και σε περισσότερες από 20 χώρες του εξωτερικού. Από το 1932 η Vitex A.E. λειτουργεί με ξεκάθαρη δέσμευση για την παροχή βέλτιστης ποιότητας και υπηρεσιών, συμβάλλοντας ταυτόχρονα με υπευθυνότητα στην αειφόρο ανάπτυξη.

Η Vitex ζητά να προσλάβει Υπάλληλο Logistics/ Γραφείο Κίνησης με έδρα τον Ασπρόπυργο Αττικής

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Καθημερινή παρακολούθηση και συντονισμό όλων των διεργασιών που αφορούν την διεκπεραίωση παραγγελιών, την μεταφοράς και διανομή των προϊόντων.
  • Επικοινωνία και συνεργασία με οδηγούς, πελάτες και άλλα τμήματα.
  • Επικοινωνία με Πρακτορεία Μεταφορών.
  • Παρακολούθηση Αποθήκης-αποθεμάτων.
  • Έκδοση παραστατικών διακίνησης/παραλαβών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΙΕΚ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 3 ετών σε ανάλογη θέση
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση συστήματων WMS και ERP
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ (Outlook, Word, Excel)

Επιθυμητά προσόντα

  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες
  • Επαγγελματισμός και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση & τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Γνώση εφαρμογών E.R.P ATLANTIS & W.M.S MANTIS

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές και άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ιδιωτική ασφάλιση

Email: hr@vitex.gr

Τα δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα σε αιτήσεις ή βιογραφικά χρησιμοποιούνται από τη VITEX A.E. περιοριστικά για τη διερεύνηση κάλυψης θέσεων εργασίας, διατηρούνται απολύτως εμπιστευτικά και διαγράφονται μετά πάροδο 6 μηνών από την παραλαβή τους. Για περισσότερες πληροφορίες βλ. Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων στον ιστότοπο www.vitex.gr

Ασπρόπυργος