Για εργοδότες
LOGISTICS/ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΩΝ

Παρουσίαση Εταιρίας

Η Αλκή Κόμβος Α.Ε. ιδρύθηκε το 2001 και εδρεύει στον Αγ. Ι. Ρέντη Πειραιά στο νομό Αττικής.

Διανύοντας την Τρίτη πλέον δεκαετία της πορείας της, έχει καταστεί ως μία από τις σημαντικότερες και μεγαλύτερες εταιρίες στον κλάδο των ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ.

Οι άνθρωποι της Αλκή Κόμβος, όλοι έμπειροι και εξειδικευμένοι στο εκάστοτε εργασιακό αντικείμενο, υποστηρίζουν τη δραστηριότητά τους με ποιοτικά προϊόντα κορυφαίων επώνυμων ευρωπαϊκών οίκων, με τους περισσότερους εξ’ αυτών να είναι συνεργάτες της για πάνω από 20 έτη.

Στόχος της εταιρίας είναι η συνεχής ικανοποίηση των αναγκών των πελατών της, έχοντας ως βασικές κατευθυντήριες γραμμές την ποιότητα, την ευελιξία, την συνέπεια, την άριστη συνεργασία και την συνεχή εξέλιξη.

Αρμοδιότητες

Λήψη παραγγελιών , καταχώρισή του στο ERP, διεκπεραίωση αυτών και τιμολόγηση.

Συντονισμός φορτώσεων σε συνεργασία με τον υπεύθυνο αποθήκης.

Ελεγχος αποθεμάτων αποθήκης.

Απαραίτητα Προσόντα

Ευχέρεια στη χρήση των πληροφοριακών συστημάτων ΕRP,  MS-Office (excel, word, internet).

Kαλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

Γνώσεις Λογιστικής θα θεωρηθούν πρόσθετο προσόν.

Δεξιότητες

Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών.

Οργανωτικές δεξιότητες.

Επικοινωνιακές δεξιότητες και εξοικείωση  καθημερινής επαφής με πελάτες, προμηθευτές και εξωτερικούς συνεργάτες.

Προϋπηρεσία όχι απαραίτητη.

Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άρρενες).

Παροχές

Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας.

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

Ομαδική ασφάλιση.

Προοπτικές εξέλιξης.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω mail. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τις/τους υποψηφίες/ους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση, προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές

Άγιος Ιωάννης Ρέντης
πριν ένα μήνα