Για εργοδότες
Κωδ:IT_LSA2024
Υπεύθυνος Τμήματος Μηχανογράφησης
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Θέση:               Υπεύθυνος Τμήματος Μηχανογράφησης

Εταιρεία:          LERIVA AE

E-mail:              hr@leriva.com

Θέση Αναφοράς: Διευθύνων Σύμβουλος

Τόπος Εργασίας: Έδρα Αθήνα

Κύριες Αρμοδιότητες/Περιγραφή Θέσης:

  • Εγκατάσταση σταθμών εργασίας με υπολογιστές και τις απαραίτητες περιφερειακές συσκευές (δρομολογητές, εκτυπωτές κ.τ.λ.)
  • Συντήρηση και έλεγχος λειτουργικότητας ηλεκτρονικών συσκευών σε καθημερινή βάση
  • Ικανότητα επίλυσης θεμάτων και τεχνικών προβλημάτων επιπέδου 2 (level 2)
  • Διασφάλιση της ασφάλειας και προστασίας των δικτύων και των υπολογιστικών συστημάτων (Microsoft Defender, Security Policies, Firewall)
  • Παροχή προσανατολισμού και καθοδήγησης στους χρήστες σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας νέου λογισμικού και εξοπλισμού υπολογιστών
  • Οργάνωση και προγραμματισμός αναβαθμίσεων και συντήρησης
  • Τήρηση αρχείων καταγραφής επισκευών -  χρονοδιαγράμματος συντήρησης
  • Εντοπισμός ελλείψεων εξοπλισμού υπολογιστών ή δικτύων
  • Διαχείριση Email – Sharepoint, M365 και Cloud Back up (DR)
  • Διαχείριση, παραμετροποίηση και Υποστήριξη χρηστών στα πληροφοριακά συστήματα ERP της εταιρείας
  • Παραμετροποίηση και εγκατάσταση λειτουργικών Windows Server 2022, Windows Server 2019, Cluster
  • Άριστη γνώση στη διαχείριση και λειτουργία Microsoft Office 365 Business και Microsoft Windows

Απαραίτητα Προσόντα - Προφίλ Υποψηφίου :

  • Πτυχίο Πληροφορικής, Μηχανικής ή Τεχνικών Υπολογιστών
  • Καλή γνώση των αρχών διαδικτυακής ασφάλειας και προστασίας δεδομένων
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία 3-5 έτη
  • Εξαιρετικές ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Κατανόηση συστημάτων και δικτύων υπολογιστών
  • Άριστες γνώσεις 365 και Azure
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας με όλα τα τμήματα της εταιρίας

Παροχές Εταιρείας :

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Εργασία πλήρους απασχόλησης
  • Laptop
  • Εταιρική σύνδεση κινητής τηλεφωνίας και συσκευή κινητού
  • Πρόγραμμα Ομαδικής Ασφάλισης

Ο Όμιλος εταιρειών Leriva μέσω των διαφόρων επιχειρηματικών μονάδων της, προωθεί και διαθέτει στην ελληνική αγορά μεγάλο εύρος ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού, προϊόντων και υπηρεσιών υγείας.

Η αποστολή των βιογραφικών σημειωμάτων γίνεται προς την εταιρεία με την επωνυμία «LERIVA AΕ», που εδρεύει στα Μελίσσια Αττικής, Λεωφ. Πηγής 33 & Αναπήρων Πολέμου 6,  Τ.Κ. 15127, τηλ. 210 6199886 e-mail: hr@leriva.com (“Υπεύθυνος Επεξεργασίας”). Η Εταιρεία συλλέγει βιογραφικά και προσωπικά δεδομένα των υποψηφίων με αποκλειστικό σκοπό την αξιολόγηση των ικανοτήτων και των προσόντων τους για την κάλυψη της οικείας θέσης εργασίας (πρόσληψη). Με την υποβολή του βιογραφικού σημειώματος στην Εταιρεία μέσω του ιστότοπου “kariera.gr”, ο υποψήφιος συναινεί ρητά στην επεξεργασία των προσωπικών του δεδομένων από την Εταιρεία ή/και τρίτους που ενεργούν για λογαριασμό της για τους ανωτέρω σκοπούς. Η Εταιρεία δεν ζητά την παροχή δεδομένων που ενδέχεται να αποκαλύπτουν φυλετική ή εθνοτική καταγωγή, πολιτικές απόψεις, θρησκευτικές ή φιλοσοφικές πεποιθήσεις, δεδομένα σχετικά με την υγεία ή δεδομένα που αφορούν τη σεξουαλική ζωή ή τον σεξουαλικό προσανατολισμό κ.ά. των υποψηφίων (“Ευαίσθητα δεδομένα»). Εάν παρά ταύτα, ο υποψήφιος παράσχει Ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα, συναινεί στην επεξεργασία αυτών από την Εταιρεία. Οι υποψήφιοι είναι οι μόνοι υπεύθυνοι για την αλήθεια, ακρίβεια και το περιεχόμενο των στοιχείων ή/και εγγράφων. Τα προσωπικά δεδομένα του υποψηφίου διατηρούνται για 6 μήνες και στη συνέχεια καταστρέφονται (με εξαίρεση την περίπτωση πρόσληψης του). Η Εταιρεία μπορεί να κοινοποιεί τα προσωπικά δεδομένα/βιογραφικά σε εργαζομένους της, συνδεδεμένες εταιρείες του ομίλου της ή τρίτους, φυσικά ή νομικά πρόσωπα, που τα επεξεργάζονται για λογαριασμό της με απόλυτη εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα. Κάθε υποψήφιος δύναται να ασκήσει τα δικαιώματά του, (π.χ. πρόσβασης, διόρθωσης, διαγραφής, περιορισμού της επεξεργασίας, ανάκλησης της συγκατάθεσης, υποβολής καταγγελίας στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων), σύμφωνα με τα οριζόμενα στην ισχύουσα νομοθεσία».

Μελίσσια
Με μεγάλη εμπειρία