Για εργοδότες
Κωδ:IT_SUP24
IT SUPPORT - ΑΘΗΝΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

O Όμιλος Ξενοδοχείων Electra Hotels & Resorts, που εδρεύει σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ρόδο και Κεφαλονιά αναζητά να στελεχώσει για τα κεντρικά γραφεία στην Αθήνα τη θέση του:

                                                              IT Support (IT_SUP24)

Αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση σταθμών εργασίας με υπολογιστές και τις απαραίτητες περιφερειακές συσκευές (δρομολογητές, εκτυπωτές κ.τ.λ.)
  • Συντήρηση και έλεγχος λειτουργικότητας ηλεκτρονικών συσκευών σε καθημερινή βάση
  • Ικανότητα επίλυσης θεμάτων και τεχνικών προβλημάτων επιπέδου 2 (level 2)
  • Διασφάλιση της ασφάλειας και προστασίας των δικτύων και των υπολογιστικών συστημάτων
  • Παροχή προσανατολισμού και καθοδήγησης στους χρήστες σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας νέου λογισμικού και εξοπλισμού υπολογιστών
  • Οργάνωση και προγραμματισμός αναβαθμίσεων και συντήρησης διασφαλίζοντας την επιχειρησιακή συνέχεια
  • Διενέργεια διάγνωσης και εξάλειψη σφαλμάτων (επισκευή ή αντικατάσταση εξαρτημάτων κ.λπ..)
  • Τήρηση αρχείων καταγραφής επισκευών και διορθώσεων και χρονοδιαγράμματος συντήρησης
  • Εντοπισμός ελλείψεων εξοπλισμού υπολογιστών ή δικτύων
  • Διαχείριση email, backup, κ.τ.λ.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πληροφορικής, Μηχανικής ή Τεχνικών Υπολογιστών είναι προαπαιτούμενο
  • Καλή γνώση των αρχών διαδικτυακής ασφάλειας και προστασίας δεδομένων
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία 3-5 έτη
  • Εξαιρετικές ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Κατανόηση συστημάτων και δικτύων υπολογιστών
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών και δίπλωμα οδήγησης
  • Άριστες γνώσεις 365 και Azure

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών
  • Εταιρικές Παροχές και Ευκαιρίες Εξέλιξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Αθήνα