Για εργοδότες
HR RECRUITER
ΤαύροςΤοποθεσία
Ταύρος
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Έμπειρος HR Recruiter - Αθήνα

Εταιρεία με πολυετή εμπειρία στην παροχή ανθρώπινου δυναμικού και πανελλαδική παρουσία,

αναζητά έμπειρο HR  RECRUITER για τα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα.

Καθήκοντα :

Ετοιμάζει υλικό στελέχωσης και δημοσιεύει θέσεις εργασίας στους κατάλληλους ιστότοπους θέσεων εργασίας / εφημερίδες / κολέγια κ.λπ.

Βρίσκει και προσελκύει υποψηφίους χρησιμοποιώντας βάσεις δεδομένων, μέσα κοινωνικής δικτύωσης κ.λπ.

Κάνει διαλογή των βιογραφικών υποψηφίων και των αιτήσεων πρόσληψης.

Διεξάγει συνεντεύξεις χρησιμοποιώντας μεθόδους επιλογής και στελέχωσης για να φιλτράρει τους υποψηφίους εντός του χρονοδιαγράμματος.

Αξιολογεί τις σχετικές γνώσεις των αιτούντων, τις δεξιότητές τους, τις προσωπικές δεξιότητές τους και την εμπειρία τους.

Προσόντα :

Επιθυμητό Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων / Διοίκησης Ανθρωπίνου Δυναμικού.

Απαραίτητη η εμπειρία στον τομέα του recruiting

Οργανωτικές ικανότητες.

Γνώση ΜS Office και αγγλικών.

Άριστη επικοινωνία.

Παροχές :

Άριστο εργασιακό περιβάλλον σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

Ταύρος