Για εργοδότες
HR & PAYROLL ADMINISTRATOR (ΜΟΣΧΑΤΟ)
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η ΜΕΪΔΑΝΗΣ από το 1983 μέχρι σήμερα, είμαστε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία και ένας από τους ηγέτες στην εμπορία και διανομή ηλεκτρολογικού υλικού και φωτισμού, διαθέτοντας 33 σύγχρονα καταστήματα. Αναζητούμε για τα κεντρικά μας γραφεία στο Μοσχάτο:

HR & Payroll Administrator

Γιατί να εργαστείς στη ΜΕΪΔΑΝΗΣ;

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον πιστοποιημένο ως Great Place to Work!
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και άλλες παροχές!
  • Ευκαιρίες εξέλιξης - φροντίζουμε για τη συνεχή εκπαίδευση των ανθρώπων μας!
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας!

Σκοπός της θέσης

Η διαχείριση και η εκτέλεση όλων των διαδικασιών που σχετίζονται με τη λειτουργία του ανθρώπινου δυναμικού, η οποία περιλαμβάνει την επεξεργασία των μισθολογικών δεδομένων, την παρακολούθηση των ωρών εργασίας, καθώς και την παροχή συμβουλών και υποστήριξης σχετικά με τις αμοιβές αλλά και οποιοδήποτε εργατικό θέμα προκύψει.

Προσόντα ιδανικού υποψηφίου:

  • Απαιτούμενη εμπειρία 2 ετών σε οργανωμένο τμήμα HR σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Πολύ Καλή γνώση MS Excel
  • Εξοικείωση σε Συστήματα HRM & ΕΡΓΑΝΗ
  • Βασικές γνώσεις εργατικής νομοθεσίας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Άριστες διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου

Λίγα λόγια για τις αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση προγραμμάτων εργασίας, προσλήψεων, αποχωρήσεων, κ.α. στο ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ και προετοιμασία συμβατικών εγγράφων
  • Διαχείριση Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας & ΕΡΓΑΝΗ ΙΙ
  • Δημιουργία φυσικού & ψηφιακού αρχείου εργαζομένων
  • Διαχείριση παροχών όπως Benefits γάμου, ομαδικό ασφαλιστήριο, κ.α.
  • Προετοιμασία παραμέτρων μισθοδοσίας όπως κανονικές άδειες, ασθένειες, κτλ
  • Διαχείριση μηνιαίων εξοδολογίων
  • Επικοινωνία και παρακολούθηση της ΕΞΥΠΠ
  • Συμμετοχή στις διαδικασίες CSR & εταιρικών events

Εάν πιστεύεις ότι είσαι ο ιδανικός υποψήφιος, στείλε μας το βιογραφικό σου σημείωμα στο jobs@meidanis.gr με την ένδειξη HRAD.

Μάθε περισσότερα για μας από το website μας www.meidanis.gr

Μοσχάτο