Για εργοδότες
Κωδ:Βοηθός Λογιστή
Βοηθός Λογιστή
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Ζητείται για άμεση πρόσληψη από την 362 Grocery Α.Ε.:

Ο/Η υποψήφιος/ια θα αναφέρεται στον Προϊστάμενο Λογιστηρίου της εταιρίας και θα παρέχει υποστήριξη σε όλο το φάσμα των διαδικασιών του Λογιστηρίου.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ποσοτική Συμφωνία  αποθηκευτικών χώρων
  • Επεξεργασία και Ελεγχος τακτικών & έκτακτων απογραφών
  • Έλεγχος  παραστατικών και ενδοδιακινήσεων των αποθηκών & υποκαταστημάτων
  • Συμφωνία και έλεγχος υποσυστημάτων – εμπορικών κυκλωμάτων (π.χ. αποθήκη, πελάτες, προμηθευτές, πάγια, αξιόγραφα) με Γενική Λογιστική
  • Καθημερινή Συμφωνία των ταμείων των υποκαταστημάτων
  • Συμφωνία υπολοίπων προμηθευτών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου Οικονομικής κατεύθυνσης, Λογιστικής ή συναφές αντικείμενο
  • Εμπειρία 1-3 έτη σε αντίστοιχη θέση, επιθυμητή
  • Εμπειρία σε χρήση λογιστικών προγραμμάτων ERP
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης εφαρμογών Microsoft Office (με έμφαση στο Excel)
  • Ικανότητα οργάνωσης και προτεραιοτήτων
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Υψηλό αίσθημα υπευθυνότητας
  • Ομαδικότητα, συνεργασία και επικοινωνιακές ικανότητες

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Καλλιθέα