Για εργοδότες
Επικεφαλής Τεχνικού Γραφείου (Ελληνικό)
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Αρμοδιότητες:

  • Οργανώνει και συντονίζει τα τεχνικά και οικονομικά θέματα του έργου
  • Συντάσσει τις προμετρήσεις για τις κατασκευαστικές εργασίες του έργου
  • Συλλέγει τις απαραίτητες προδιαγραφές για προώθηση & έρευνα αγοράς από τη Διεύθυνση Προμηθειών
  • Συντονίζει & παρακολουθεί τις συμβατικές υποχρεώσεις των συνεργατών και εμπλεκομένων μερών (μελετητές, υπεργολάβοι, προμηθευτές κ.α.)
  • Ελέγχει, συντονίζει & διανέμει τις μελέτες του έργου και παρακολουθεί τις τροποποιήσεις τους
  • Τηρεί το ημερολόγιο και αρχείο του Έργου
  • Συντάσσει τις πιστοποιήσεις και τους λογαριασμούς των Υπεργολάβων
  • Συλλέγει τα στοιχεία για εκπόνηση σχεδίων as built και μητρώου έργου
  • Συλλέγει στοιχεία για τη σύνταξη των αναφορών προόδου του Έργου και των αναθεωρήσεων του χρονοδιαγράμματος

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Πολιτικού Μηχανικού ή Τοπογράφου Μηχανικού
  • 5 έτη κατ’ ελάχιστο εμπειρία σε τεχνικό γραφείο
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office & AutoCAD

Δεξιότητες

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Δεξιότητες ανάλυσης και αξιολόγησης πληροφοριών
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων και άμεση ανταπόκριση
  • Εργατικότητα, συνέπεια και τήρηση διαδικασιών

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Ελληνικό