Για εργοδότες
Πολιτικός ή Μηχανολόγος ή Χημικός Μηχανικός
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

H Εταιρεία ΣΟΓΙΑ ΕΛΛΑΣ ΑΕ, μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές και εμπορικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα, ζητά να προσλάβει Διπλωματούχο Μηχανικό για το τμήμα Επενδύσεων στα Κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα.

Ο Μηχανικός θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:

  • την έρευνα αγοράς, την επικοινωνία με προμηθευτές εξοπλισμού και εργολάβους, τη λήψη και τεχνική αξιολόγηση προσφορών  εξοπλισμού και κατασκευής κτιριακών εγκαταστάσεων, τη σύνταξη διαγωνισμών και συμβάσεων προμηθειών και επενδύσεων και την παρακολούθηση της εκτέλεσής τους σε συνεργασία με την τεχνική διεύθυνση της Εταιρείας
  • την εκπόνηση σχεδίων, τη συνεργασία με τους μελετητές, την υποβολή και παρακολούθηση των φακέλων για την αδειοδότηση των έργων στις αρμόδιες αρχές
  • τις προμετρήσεις, επιμετρήσεις των έργων και έκδοση των τιμολογίων
  • τη δημιουργία και τήρηση αρχείων των αγορών και των έργων

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή Χημικού Μηχανικού ή Πολιτικού Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αδειοδοτήσεις, μελέτες ή κατασκευές έργων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών, επιπέδου Proficiency
  • Πολύ καλή γνώση Autocad, MS Office, Microsoft Project
  • Άριστη κατανόηση σχεδίων, διαγραμμάτων, τεχνικών εγχειριδίων
  • Αναλυτική σκέψη, μεθοδικότητα και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Αυτοπαρακίνηση, ικανότητα multi-tasking και επίτευξης στόχων και χρονοδιαγραμμάτων
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα, ευχάριστη και συνεργάσιμη προσωπικότητα
  • Δίπλωμα οδήγησης

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως εμπειρίας και προσόντων
  • Συμβόλαιο ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης σε ιδιωτική ασφαλιστική εταιρεία
  • Laptop
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Σταδιοδρομία σε εξαιρετικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα.

Τα βιογραφικά σημειώματα θεωρούνται εμπιστευτικά.

Αθήνα