Για εργοδότες
Μηχανικός Ανάπτυξης Έργων ΑΠΕ
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Μηχανικό Ανάπτυξης Έργων ΑΠΕ

Καθήκοντα θέσης:

  • Επιμελείται τις διαδικασίες ανάπτυξης έργων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας & Τεχνολογιών Περιβάλλοντος στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
  • Συντονίζει τις διαδικασίες αδειοδότησης, μελετών ανάπτυξης και προμηθειών έργων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας & Τεχνολογιών Περιβάλλοντος της εταιρείας στην Ελλάδα και το εξωτερικό
  • Επιμελείται την αξιολόγηση των έργων σε συνεργασία με τα αρμόδια τμήματα της εταιρείας
  • Συμμετέχει στην σύνταξη, διαπραγμάτευση και έλεγχο συμβάσεων συνεργασίας με τρίτους για την ανάπτυξη έργων καθώς και στην παρακολούθηση εκτέλεσής τους
  • Τηρεί βάση δεδομένων και προόδου Έργων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας & Τεχνολογιών Περιβάλλοντος της εταιρείας στην Ελλάδα και το εξωτερικό
  • Υποστηρίζει τις διαδικασίες συμμετοχής σε δημοπρασίες και διαγωνισμούς
  • Επιμελείται την κατάρτιση του προϋπολογισμού των Έργων της εταιρείας
  • Υποστηρίζει την κατάρτιση του επιχειρηματικού πλάνου ανάπτυξης των Έργων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Πολιτικού Μηχανικού, με εξειδίκευση στους τομείς Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας, Τεχνολογιών Περιβάλλοντος ή/και στους τομείς Βιομηχανίας/Διοίκησης επιχειρήσεων
  • 5 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση Τμήματος Ανάπτυξης ή Κατασκευής ή Μελετών σε Ενεργειακά Έργα
  • Άριστη γνώση MS Office και εξοικείωση με βάσεις δεδομένων
  • Εμπειρία σε SAP, MS Project, AutoCAD και PVSYST θα συνεκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά)
  • Επιθυμητή η γνώση δεύτερης γλώσσας

Δεξιότητες – Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Πολύ καλές δεξιότητες οργάνωσης, προγραμματισμού και διαχείρισης χρόνου
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας & εδραίωσης κλίματος εμπιστοσύνης
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης για τις αρμοδιότητες της θέσης

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό ασφαλιστήριο συμβόλαιο
Αθήνα