Για εργοδότες
Κωδ:ELEC042024
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η Elval Colour ιδρύθηκε το 1977 και είναι θυγατρική της ElvalHalcor, κορυφαίου βιομηχανικού παραγωγού διεθνώς στον κλάδο του αλουμινίου και του χαλκού. Η Elval Colour έχοντας περισσότερα από 40 χρόνια εμπειρίας στη βαφή αλουμινίου και την παραγωγή νέων χρωμάτων και υφών προσφέρει μια πλήρη γκάμα υπηρεσιών, αναπτύσσοντας προϊόντα τα οποία είναι βασισμένα στη βελτίωση των περιβαλλοντικών επιδόσεων των κτιρίων, την αύξηση της βιωσιμότητας των προσόψεων και των στεγών και τη μείωση των επιπτώσεών τους στο περιβάλλον. Η Elval Colour διαθέτει δύο εργοστάσια παραγωγής στην Ελλάδα, που βρίσκονται στα Οινόφυτα και την Θήβα με εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας. Πάνω από το 90% των πωλήσεων εξάγονται σε 60 χώρες παγκοσμίως.

Η εταιρία αναζητά Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Τ.Ε. για το Τμήμα Συντήρησης, κατά προτίμηση με βιομηχανική εμπειρία, για να ενταχθεί στο εργατικό δυναμικό της, στις εγκαταστάσεις μας στα Οινόφυτα.

Καθήκοντα

  • Ανάταξη βλαβών
  • Εκτέλεση ηλεκτρολογικών εργασιών.
  • Εκτέλεση πλάνων ηλεκτρολογικής συντήρησης εξοπλισμού και εγκαταστάσεων
  • Συμμετοχή στη σχεδίαση και υλοποίηση των νέων project του εργοστασίου
  • Ανάπτυξη διαδικασιών βιομηχανικής παραγωγής σύμφωνα με διεθνείς κώδικες και πρότυπα μηχανικής
  • Διασφάλιση ότι οι εγκαταστάσεις και ο εξοπλισμός συμμορφώνονται με τα πρότυπα ασφάλειας

Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΤΕΙ
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση MS Office
  • Γνώσεις Κλασσικού Αυτοματισμού
  • Γνώση PLC Siemens S7 300,1500,1200 και Inventer Siemens σε επίπεδο αναγνώρισης βλάβης

Δεξιότητες

  • Ομαδικό πνεύμα
  • Λήψη πρωτοβουλιών
  • Μεθοδικότητα
  • Τήρηση χρονοδιαγράμματος και προθεσμιών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία.
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας για τον εργαζόμενο και τα μέλη της οικογένειάς του.
  • Μεταφορά από την Αττική, την Βοιωτία και την Εύβοια με εταιρικά λεωφορεία.

Οι άνθρωποι μας είναι το κλειδί για την επιτυχία μας. Εξασφαλίζουμε υπεύθυνες εργασιακές πρακτικές και επενδύουμε ουσιαστικά στην κατάρτιση και την επαγγελματική τους ανάπτυξη, παρέχοντας έναν ασφαλή και υγιή χώρο εργασίας και ένα φιλικό περιβάλλον που σέβεται την ατομικότητα και την προσωπικότητα κάθε υπαλλήλου.

Οινόφυτα