Για εργοδότες
Κωδ:Project Manager Μηχανολόγος Μηχανικός
PROJECT MANAGER ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

Η εταιρία NORDIA Α.Ε. με έδρα την Αττική, έχοντας  βαθιά γνώση και εμπειρία στο χώρο των οικοδομικών υλικών, δραστηριοποιείται στην παραγωγή δομικών υλικών κάτω από το brand MARMOLINE, στην  παραγωγή βελτιωτικών πρόσμικτων σκυροδέματος, στην εξορυξη και επεξεργασία μαρμάρων, αδρανών υλικών και βιομηχανικών ορυκτών.

Η εταιρεία  επιθυμεί να προσλάβει Project Manager Μηχανολόγο Μηχανικό για την στελέχωση του Τεχνικού  τμήματος της, για μόνιμη συνεργασία πλήρους απασχόλησης.

 Αρμοδιότητες θέσης

  • Επίβλεψη λειτουργίας των Η/Μ εγκαταστάσεων
  • Βελτιστοποίηση του κόστους συντήρησης στα πλαίσια των ιδιαιτεροτήτων της παραγωγής σε συνεργασία με τις ομάδες παραγωγής
  • Επίβλεψη της ορθής εκτέλεσης των μεγάλων επισκευών και συντηρήσεων ή  επεμβάσεων στις μονάδες
  • Παρακολούθηση και συντονισμός των νέων έργων.
  • Εκπόνηση ή /και συντονισμός μελετών των νέων έργων από υπεργολάβους μελετητές
  • Σύνταξη των προϋπολογισμών των Έργων και διασφάλιση της τήρησης τους καθ’ όλη τη διάρκεια τους.
  • Σύνταξη του Χρονοδιαγράμματος των Έργων και παρακολούθηση της προόδου των εργασιών.
  • Πρόληψη και επίλυση τεχνικών προβλημάτων κατασκευής των Έργων.
  • Έλεγχος και έγκριση των πιστοποιήσεων των υπεργολάβων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολυτεχνικής Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών ή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
  • Μεταπτυχιακό σε συναφή τομέα θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Εξαιρετική Χρήση MS Office, AUTOCAD
  • Μέλος ΤΕΕ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 10 έτη σε αντίστοιχη θέση

Επιθυμητές Δεξιότητες/ Στοιχεία Προσωπικότητας

  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • Αποτελεσματική και ταυτόχρονη διαχείριση πολλών θεμάτων
  • Εργατικότητα, συνέπεια, προσαρμοστικότητα
  • Ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Πνεύμα και συνεργασία ομαδικής εργασίας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με βάση τα προσόντα
  • Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης
  • Πλήρη απασχόληση, σύμβαση αορίστου χρόνου

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση mkoutsikidou@nordia.gr

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Μαρκόπουλο Ωρωπού
πριν ένα μήνα