Για εργοδότες
Καθηγητής/ τρια Αγγλικών - English Teacher

Η Θέση

Αναζητούμε Καθηγητές/τριες Αγγλικών για το εκπαιδευτήριο του Βύρωνα ( Νέα Ελβετία) για να ενταχθούν στην ομάδα μας και να ενισχύσουν το έργο μας. Αν σας συναρπάζει η διδασκαλία και έχετε την ικανότητα να διδάξετε με ενθουσιασμό, δημιουργώντας ένα υποστηρικτικό περιβάλλον που θα συμβάλλει στην επίτευξη των στόχων των μαθητών σας, θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε.

Ο Όμιλος

Αν επιθυμείτε να γίνετε μέλος ενός καταξιωμένου ομίλου στον κλάδο της εκπαίδευσης, βραβευμένου από τα Education Leaders Awards για την “Καινοτομία στη Διδασκαλία”, τη “Βέλτιστη Μαθησιακή Εμπειρία” και την “On-line Εκπαίδευση”, αλλά και με το βραβείο “Best Workplace Award”, η So Easy Education® είναι ο ιδανικός οργανισμός για να πετύχετε τους επαγγελματικούς σας στόχους. Με 89 εκπαιδευτικά κέντρα σε όλη την Ελλάδα και πάνω από 30 χρόνια εμπειρίας στο χώρο της εκπαίδευσης, οδηγούμε κάθε χρόνο περισσότερους από 22.000 σπουδαστές στην επιτυχία.

Αρμοδιότητες

  • Ακολουθείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Ακαδημαϊκής μας Ομάδας (σχέδια μαθημάτων, εργασίες, εκθέσεις, εικονικές εξετάσεις)
  • Ενθαρρύνετε τους μαθητές να εξασκήσουν παραγωγικές και δεκτικές δεξιότητες και συμπληρώνετε τις αναφορές προόδου τους
  • Δημιουργείτε σχέσεις εμπιστοσύνης με τους μαθητές, τους γονείς και το λοιπό προσωπικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Αναγνωρισμένος τίτλος σπουδών και άδεια διδασκαλίας. Ο Μεταπτυχιακός τίτλος θεωρείται επιπλέον προσόν
  • Προϋπηρεσία διδασκαλίας τουλάχιστον 2 - 3 χρόνων, με άνεση στη διδασκαλίαεπιπέδων B2- C2
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητες διαχείρισης της τάξης και χρόνου

Προσφέρουμε

  • Ένα ευχάριστο και υποστηρικτικό περιβάλλον, στο οποίο κυριαρχεί ομαδικό πνεύμα
  • Διαρκή επιμόρφωση μέσω της συμμετοχής στην Ακαδημία Καθηγητών, με δυνατότητα παρακολούθησης ετήσιων εκπαιδεύσεων από έμπειρους και καταξιωμένους εισηγητές
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη μέσω του μοναδικού μας προγράμματος Όραμα Καριέρας
  • Οικονομική ασφάλεια και ελκυστικό πακέτο αποδοχών
Βύρωνας
πριν 10 μέρες
Με μεγάλη εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση