Για εργοδότες
Fashion Designer - B&F

Ο Όμιλος B&F στο πλαίσιο της ανάπτυξης του αναζητά για την εταιρεία ΒSB

FASHION DESIGNER – ΣΧΕΔΙΑΣΤΡΙΑ/ΗΣ ΜΟΔΑΣ

Περιγραφή θέσης:

  • Δημιουργία σχεδίων flat technical και presentation board
  • Οργάνωση και διατήρηση σχεδίων, υφασμάτων, εικαστικών και υλικών
  • Research & development σχετικά με τα trends της εκάστοτε συλλογής
  • Αξιολόγηση των σχεδίων σε συνεργασία με τον Design Director δημιουργία tech packages
  • Σωστή διαχείριση και επίτευξη όλων των εταιρικών προθεσμιών ανά σεζόν
  • Ενεργή συμμετοχή σε εταιρικά & team meetings

Απαραίτητα προσόντα:

  • Ο/Η υποψήφιος πρέπει να είναι κάτοχος σχετικού πτυχίου
  • Πολύ καλή γνώση των προγραμμάτων της Adobe, Photoshop & Illustrator
  • Άριστη προφορική & γραπτή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γνώση όλων των τεχνικών όρων)
  • Πλήρως ενημερωμένη/ος για τις τελευταίες τάσεις σε όλες τις σημαντικές αγορές
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση για δημιουργία συλλογής με συνεργάτες εξωτερικού
  • Εξαιρετική ικανότητα οργάνωσης και multi task

Μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας και στο jenny@bandfgroup.com

Νέα Φιλαδέλφεια
πριν 20 μέρες