Για εργοδότες
Κωδ:ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

Η εταιρία NORDIA Α.Ε. με έδρα την Αττική, έχοντας  βαθιά γνώση και εμπειρία στο χώρο των οικοδομικών υλικών, δραστηριοποιείται στην παραγωγή δομικών υλικών κάτω από το brand MARMOLINE, στην  παραγωγή βελτιωτικών πρόσμικτων σκυροδέματος, στην εξόρυξη και επεξεργασία μαρμάρων, αδρανών υλικών και βιομηχανικών ορυκτών.

Η εταιρεία  επιθυμεί να προσλάβει Μηχανολόγο Παραγωγής για την στελέχωση του Τεχνικού τμήματος της στην Αττική, για μόνιμη συνεργασία πλήρους απασχόλησης.

 Αρμοδιότητες θέσης

  • Επίβλεψη και ομαλή διαχείριση της παραγωγικής διαδικασίας, διαχείριση και καθοδήγηση του προσωπικού, προληπτική συντήρηση μηχανολογικού εξοπλισμού καθώς και αντιμετώπιση τυχόν τεχνικών προβλημάτων σε συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας και με τον υπεύθυνο παραγωγής
  • Διασφάλιση υλοποίησης του προγράμματος παραγωγής με βάση τα  χρονοδιαγράμματα και τις προδιαγραφές ποιότητας & ποσότητας.
  • Μέριμνα  για την τήρηση διαδικασιών ασφάλειας και υγείας των εργαζομένων, καθώς και του περιβάλλοντος των μονάδων
  • Συλλογή  και ανάλυση δεδομένων (kpi’s) για τον εντοπισμό σημείων προς βελτίωση
  • Αποτελεσματική κατανομή πόρων σε συνεργασία με τον υπεύθυνο παραγωγής για την  πλήρη αξιοποίηση των μηχανημάτων και του προσωπικού
  • Ανάπτυξη  συστημάτων και διαδικασιών που εντοπίζουν και βελτιστοποιούν την παραγωγικότητα και μεθόδους πρότυπα μέτρησης των στόχων απόδοσης
  • Προτάσεις και εφαρμογές καλών πρακτικών και ιδεών διαχείρισης της παραγωγής με σκοπό την εξασφάλιση αποτελεσματικής επιστροφής κεφαλαίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος Μηχανολόγος Μηχανικός ΑΕΙ/ΤΕΙ ή Μηχανικός άλλης ειδικότητας (Ηλεκτρολόγος, Χημικός, Μεταλλειολόγος)
  • Τουλάχιστον 5 έτη επαγγελματική εμπειρία στη λειτουργία και διοίκηση παραγωγικής μονάδας
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα ανάλυσης στοιχείων παραγωγής και διαχείρισης κόστους παραγωγής
  • Εμπειρία στη διοίκηση έργου (budgeting & planning)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτά & προφορικά)
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ & μηχανογραφικών συστημάτων (επιθυμητή η γνώση ERP).
  • Εξοικείωση με τον τυπικό βιομηχανικό εξοπλισμό και τεχνική ειδημοσύνη
  • Πολύ καλές οργανωτικές ικανότητες
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Ικανότητες διαχείρισης ομάδας
  • Ευελιξία και ικανότητα εργασίας υπό πίεση.

Επιθυμητές Δεξιότητες/ Στοιχεία Προσωπικότητας

  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • Αποτελεσματική και ταυτόχρονη διαχείριση πολλών θεμάτων
  • Εργατικότητα, συνέπεια, προσαρμοστικότητα
  • Ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Πνεύμα και συνεργασία ομαδικής εργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης
  • Bonus επίτευξης στόχων

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση mkoutsikidou@nordia.gr

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Μαλακάσα
πριν 10 μέρες