Για εργοδότες
Telesales Coach - Team leader

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Περιγραφή

 Επίσημος συνεργάτης για λογαριασμό της Nova, αναζητά Telesales Coach - Team leader.  Ο ιδανικός υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την καθοδήγηση, και παρακίνηση της ομάδας τηλεφωνικών πωλήσεων.

Αρμοδιότητες :

  • Πρόσληψη, καθοδήγηση, ανάπτυξη και παρακίνηση της ομάδας τηλεφωνικών πωλήσεων.
  • Οργάνωση και συντονισμός των εργασιών της ομάδας για την επίτευξη των στόχων παραγωγής.
  • Επίτευξη στόχων βάσει πλάνου πωλήσεων.
  • Ανάπτυξη και on the job εκπαίδευση σε βέλτιστες πρακτικές διαχείρισης πωλήσεων.
  • Παρακολούθηση δεικτών απόδοσης και δημιουργία σχετικών αναφορών.
  • Υποστήριξη και αντιμετώπιση προβλημάτων που προκύπτουν μέσα στην ομάδα.
  • Κινητοποίηση των μελών της ομάδας και ανάπτυξη κλίματος ομαδικότητας και συνεργασίας στα μέλη της ομάδας επικοινωνώντας τους στόχους της ομάδας.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στις τηλεφωνικές πωλήσεις
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δυναμισμός, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Αξιολόγηση και επιβράβευση της απόδοσης της ομάδας με υψηλά μηνιαία bonus
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Σύγχρονο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Πενθήμερη απασχόληση (ΔΕΥΤΕΡΑ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ)
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Ταύρος
πριν 13 μέρες