Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ - ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Περιγραφή θέσης

Αρμοδιότητες:

  • Επιμελείται τη συλλογή και ταξινόμηση των συμφωνητικών των υπεργολάβων, καθώς και των τιμολογίων από προμηθευτές και ελέγχει την ορθότητα των παραστατικών με βάση τις αντίστοιχες συμβάσεις και παραγγελίες
  • Συντάσσει τις συγκεντρωτικές καταστάσεις παραστατικών
  • Συγκεντρώνει και ελέγχει τα δικαιολογητικά πρόσληψης προσωπικού
  • Καταγράφει τις ημέρες - ώρες εργασίας του προσωπικού και ενημερώνει σχετικά τα κεντρικά γραφεία
  • Διαχειρίζεται το ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ και υποβάλλει τα σχετικά έντυπα δήλωσης απασχόλησης προσωπικού
  • Ελέγχει τα αποθέματα αναλωσίμων (π.χ. γραφική ύλη) και προβαίνει σε αντίστοιχες παραγγελίες και διανομή τους
  • Διαχειρίζεται εισερχόμενες κλήσεις και mail, υπενθυμίσεις κ.λπ
  • Συνεργάζεται και επικοινωνεί με το κεντρικό τμήμα της Αθήνας , με άλλα τμήματα, εργοτάξια της εταιρείας και με εξωτερικούς φορείς για την οργάνωση / διεκπεραίωση των εργασιών του εργοταξίου
  • Καταχωρεί τα παραστατικά του εργοταξίου, σύμφωνα με τις ειδικότερες συνθήκες του έργου και σε συνεννόηση με το Κεντρικό Λογιστήριο

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 3 έτη προηγούμενης εργασιακής εμπειρίας σε θέσεις σχετικές με λογιστήριο
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία σε εργοτάξιο ή/και Τεχνική Δ/νση, θα εκτιμηθεί
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε SAP ή σε άλλα συστήματα ERP

Δεξιότητες:

  • Εξαιρετικές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Καλές δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Διαμονή

Desired Skills and Experience:

  • ERP
  • MS OFFICE
  • SAP
  • ΕΡΓΑΝΗ
Αθήνα
πριν 11 μέρες