Για εργοδότες
Κωδ:ΛΟΓΙΣΤΗΣ01
Λογιστής / Λογίστρια
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Α.Ε , μια δυναμική και καινοτόμος συμβουλευτική εταιρία, με 25 ετή παρουσία στον χώρο, αναζητά έναν έμπειρο και αφοσιωμένο Λογιστή για να ενταχθεί στην ομάδα της Λογιστικής και Φοροτεχνικής Υποστήριξης.

Με μια εξελιγμένη προσέγγιση και επικέντρωση στην ποιότητα των υπηρεσιών μας προς τους φορείς του Δημοσίου Τομέα, η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Α.Ε προσφέρει ένα ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.

Αρμοδιότητες

- Διαχείριση, προετοιμασία και έκδοση οικονομικών καταστάσεων πελατών

- Προετοιμασία οικονομικών αναφορών και άλλων παραδοτέων σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών

- Διαχείριση ερωτημάτων από πελάτες

- Διαχείριση των φορολογικών υπηρεσιών των πελατών

- Συμβουλευτική υποστήριξη σε θέματα λογιστικής

- Συνεχή ενημέρωση για την ισχύουσα νομοθεσία στον Δημόσιο Τομέα

- Διαχείριση της επικοινωνίας με το πελατολόγιο και τις δημόσιες αρχές

- Τήρηση των προθεσμιών και παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας

- Εκτέλεση των απαραίτητων ενεργειών ελέγχου

Απαραίτητα προσόντα:

-Πτυχίο Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης ή σχετικού τομέα

-2-5 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση

-Πολύ καλή γνώση σε μηχανογραφικά λογιστικά προγράμματα και συστήματα ERP

-Πολύ καλή γνώση των βασικών λογιστικών αρχών

-Άριστη γνώση των εφαρμογών MS Windows/Office

-Υπευθυνότητα και εχεμύθεια

-Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες

-Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικότητα

-Γνώση του Δημόσιου Λογιστικού θα θεωρηθεί προσόν

-Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές:

-Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

-Ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης και επιμόρφωσης

-Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον

Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Α.Ε  είναι ίσως, η επόμενη στάση στην επαγγελματική σας πορεία. Αναμένουμε με ανυπομονησία να λάβουμε τις αιτήσεις σας και να εξετάσουμε το βιογραφικό σας!

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπίζονται με απόλυτη εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα. Η εταιρία μας δεσμεύεται να προστατεύσει τα προσωπικά δεδομένα των υποψηφίων και να τα χρησιμοποιήσει μόνο για τους σκοπούς της αξιολόγησης και επιλογής.

Μεταμόρφωση