Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 9 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Εταιρεία με έδρα την Αθήνα αναζητά για να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της:

Βοηθό Λογιστή

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση τιμολόγησης σε SAP - ERP (Billing process).
  • Εφαρμογή της τιμολογιακής πολιτικής της εταιρίας.
  • Διαχείριση και τήρηση λογιστικών δεδομένων με τα δέοντα λογιστικά πρότυπα.
  • Ενημερώσεις πελατών, διαχείριση και επίλυση σχετικών θεμάτων.
  • Υποστήριξη σε γενικές εργασίες του τμήματος
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα για την παροχή αναφορών στη Διοίκηση.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης.
  • Επιθυμητή η γνώση χειρισμού ERP – SAP S/4HANA
  • 1-2 έτη σχετική προϋπηρεσία.
  • Γνώση ΕΓΛΣ -  ΕΛΠ.
  • Καλή γνώση MS Office.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άνδρες υποψήφιους).

Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες:

  • Άριστη διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων.
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια και ακρίβεια.
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής αλληλεπίδρασης και επικοινωνίας.
  • Ομαδικότητα και ευελιξία

Η Εταιρεία προσφέρει ικανοποιητικές αποδοχές, ιδιωτική ασφάλιση υγείας, άριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτικές εξέλιξης.

Αθήνα