Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η SVUUM είναι µια New Age eCommerce Courier προσανατολισµένη 100% στην σωστή εµπειρία του τελικού παραλήπτη. Δουλεύουμε με next generation logistics software και όλες μας οι διαδικασίες μας είναι αυτοματοποιημένες.

Αναζητούμε ΛΟΓΙΣΤΗ

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ορθή κατηγοροποίηση και καταχώρηση παραστατικών αγορών, δαπανών, παγίων, εισπράξεων και πληρωμών στο ERP της εταιρείας (Soft1).
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών βιβλίων (My Data), έλεγχος, χαρακτηρισμός των παραστατικών και διαβίβαση.
  • Παρακολούθηση και συμφωνία όλων των λογαριασμών της Γενικής Λογιστικής, πελατών, προμηθευτών και αξιογράφων σε μηνιαία βάση.
  • Προετοιμασία για υποβολή όλων των παρακρατούμενων φόρων (ΦΠΑ, ΦΜΥ,Ελευθ. Επαγγελματιών, Εργολάβων).
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες, τράπεζες και δημόσιες υπηρεσίες.
  • Ηλεκτρονικές Διατραπεζικές συναλλαγές (extrait, πληρωμές κλπ.)
  • Υπεύθυνος / η για την σωστή τήρηση του αρχείου του Λογιστηρίου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών, κατά προτίμηση σε λογιστικό γραφείο ή εμπορική εταιρεία.
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Οικονομικής - Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Καλή γνώση Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων, Εργατικής και Φορολογικής νομοθεσίας.
  • Γνώση εμπορο-λογιστικών εφαρμογών. Η εμπειρία σε Soft1 θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.
  • Πολύ καλή γνώση του Ms Office, ιδιαίτερα των λογιστικών φύλλων Excel.

Η Εταιρεία Προσφέρει:

  • Μισθό αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας.
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Δυνατότητα εξέλιξης, συνεχής επιμόρφωση.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Περιστέρι