Για εργοδότες
Junior Credit Controller
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η SEPTONA, μια από τις πλέον δυναμικά αναπτυσσόμενες εταιρείες στην αγορά της προσωπικής περιποίησης, με μεγάλη γκάμα προϊόντων και εξαγωγική δραστηριότητα σε πάνω από 70 χώρες σε όλο τον κόσμο, αναζητά έναν επαγγελματία με ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα, με έμφαση στην λεπτομέρεια και διάθεση για εργασία και εξέλιξη για την στελέχωση της Οικονομικής Διεύθυνσης

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με πελάτες για την τακτοποίηση των υπολοίπων
  •  Έλεγχος εισπράξεων των πελατών έναντι πιστωτικής πολιτικής
  • Έλεγχος υπολοίπων πελατών
  • Πιστωτικός έλεγχος πελατών & αξιολόγηση ορίων.
  • Διαχείριση factoring
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση της εφαρμογής της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Καταχώρηση στοιχείων αιτημάτων πελατών στις βάσεις δεδομένων της εταιρίας
  • Υποστήριξη βοηθητικών εργασιών του τμήματος

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος οικονομικής/λογιστικής κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (Excel, Word, Internet)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα και συνεργασία

Προσφέρουμε:

Η εταιρεία προσφέρει ελκυστικό πακέτο αποδοχών, εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι που πιστεύουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της θέσης παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό σημείωμα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση career@septona.gr

Όλα τα βιογραφικά θα επεξεργαστούν με πλήρη εχεμύθεια. Εάν δεν επιθυμείτε τη διατήρηση του βιογραφικού σας στη βάση δεδομένων μας παρακαλείσθε να το αναφέρετε στην αίτηση σας.

Οινόφυτα