Για εργοδότες
Κωδ:JA-GR2024
Junior Accountant/Βοηθός Λογιστή

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών Λογιστικής και Εμπορικής Διαχείρισης (παραστατικά δαπανών, εισπράξεων, πληρωμών κτλ)
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ηλεκτρονικών βιβλίων MyData
  • Παροχή λογιστικής και γραμματειακής υποστήριξης στο τμήμα Λογιστηρίου
  • Φυσική και ηλεκτρονική αρχειοθέτηση παραστατικών & εγγράφων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής/Οικονομικής Επιστήμης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση σε εταιρεία με βιβλία Γ΄κατηγορίας
  • Άριστη γνώση χειρισμού ERP συστημάτων λογισμικού οικονομικών εφαρμογών (ειδικά του PYLON της Εpsilon-Νet)
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία σε προγράμματα μισθοδοσίας της Epsilon-Νet
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και υψηλή εξοικείωση με προγράμματα υπολογιστή MS Office και κυρίως Excel
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Δίπλωμα οδήγησης Β’ κατηγορίας

Δεξιότητες:

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και ευχέρεια συνεργασίας με άλλα τμήματα
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων

Η εταιρεία Προσφέρει:

  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων και της εμπειρίας
  • Δυνατότητα εργασίας από απόσταση κάποιες ημέρες
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Προοπτική για μόνιμη συνεργασία
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Οι υποψήφιοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με Κωδικό JA-GR2024,  στην ηλεκτρονική διεύθυνση kokkinosatee@kokkinosatee.gr

Γρεβενά
πριν 13 μέρες