Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗ / ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ (Α’ ΤΑΞΗ)
Company logo - click to visit company page
16-50
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η VIAMAR II ΑΕ , για την υποστήριξή των αναγκών του Λογιστηρίου και των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει

Κύριες αρμοδιότητες

  • Τήρηση βιβλίων Γ κατηγορίας.
  • Προετοιμασία και υποβολή ΦΠΑ, δηλώσεων παρακρατούμενων φόρων και φορολογικών δηλώσεων.
  • Επικοινωνία με δημόσιους φορείς (ΑΑΔΕ, ΕΦΚΑ, κτλ.) και τραπεζικά ιδρύματα.
  • Χρήση ορθών λογιστικών μεθόδων, πολιτικών και αρχών.
  • Παρακολούθηση της επικαιρότητας σχετικά με τις εξελίξεις στο λογιστικό και φορολογικό πλαίσιο.
  • Συμμετοχή στη σύνταξη μηνιαίων οικονομικών αναφορών προς τη Διοίκηση.
  • Συμμετοχή στις διαδικασίες Ισολογισμού στο τέλος της χρήσης.
  • Συμμετοχή στις εργασίες μισθοδοσίας σε συνεργασία με το τμήμα προσωπικού.
  • Υποβολή των δηλωτικών υποχρεώσεων στο ΓΕΜΗ.
  • Συνεργασία με τον υπεύθυνο μηχανογράφησης για την επίλυση προβλημάτων και δημιουργία νέων αναφορών.
  • Έλεγχος My Data.

Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Δικαίωμα υπογραφής (Α’ Τάξη).
  • Ηλικία μέχρι 40 ετών.
  • Τουλάχιστον 5ετής προϋπηρεσία σε οργανωμένο τμήμα οικονομικών υπηρεσιών και λογιστηρίου.
  • Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων και ΜS Office. Η γνώση του προγράμματος Soft1 θα θεωρηθεί προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση ΕΛΠ, ΦΠΑ, φορολογίας εισοδήματος Νομικών Προσώπων, καθώς και ασφαλιστικής/εργατικής νομοθεσίας
  • Μεθοδική σκέψη και οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, οργανωτικότητα, πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό αυστηρές προθεσμίες
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων.
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας

H εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και πνεύμα συνεργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Πλήρη απασχόληση

Βιογραφικά:  Email:nikos.chalavazis@viamar2.gr

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία