Περιγραφή εταιρίας

Newsphone Group of Companies ιδρύθηκε το 1995 και είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών Τηλεηχοπληροφόρησης και εξυπηρέτησης κλήσεων.
Κύριος σκοπός της είναι η συλλογή, επεξεργασία και παροχή περιεχομένου στο κοινό μέσα από εναλλακτικά τηλεπικοινωνιακά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας, δορυφορικά και άλλα Internet, Fax, SMS, EMS, MMS κλπ.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Εταιρία: Newsphone Hellas
Αποδοχές (χωρίς bonus): Δ/Υ
Άλλες αμοιβές: N/A
Σχέση εργασίας: Πλήρης Απασχόληση
Κλάδος εταιρίας: Other Great Industries
Προϊστάμενος άλλων: Αδιάφορο
Κατηγορία εργασίας: Πωλήσεις
Μάρκετινγκ / Έρευνα Αγοράς
Απαιτούμενο επίπεδο σπουδών: ΑΕΙ
Απαιτούμενη εμπειρία: Τουλάχιστον 3 έτος/η
Δυνατότητα ταξιδίων: Αδιάφορο
Κάλυψη κόστους μετακόμισης: Αδιάφορο
Κωδικός Αγγελίας: DIGITAL PRESALES ACCOUNT MANAGER

DIGITAL PRESALES ACCOUNT MANAGER
Αθήνα, Αττική-Αθήνα
   Κάντε Αίτηση Τώρα

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

H NEWSPHONE GROUP OF COMPANIES

H Newsphone Hellas ένας από τους μεγαλύτερους ομίλους στο χώρο της παροχής ολοκληρωμένων υπηρεσιών πληροφορικής & τηλεπικοινωνιών

ΖΗΤΑ

Σκοπός θέσης: Η υποστήριξη των πωλήσεων στην προετοιμασία και παρουσίαση ψηφιακών λύσεων στους πελάτες της εταιρείας.

Περιγραφή Θέσης:

Ανάλυση και προετοιμασία προσφορών για ψηφιακά προϊόντα όπως Ιστοσελίδες, Google AdWords, Facebook Ads καθώς και των προϊόντων του vrisko.gr. Συνεργασία με την ομάδα παραγωγής για την σωστή υλοποίηση των ψηφιακών προϊόντων.

Αρμοδιότητες:

  • Να προετοιμάζει τις προσφορές των ψηφιακών προϊόντων και να συμμετέχει στην παρουσίασή τους στους πελάτες
  • Να συνεργάζεται απευθείας με τις πωλήσεις για την παρακολούθηση της πορείας των προσφορών.
  • Να ενημερώνει την ομάδα παραγωγής για τις προδιαγραφές υλοποίησης των προτεινόμενων λύσεων
  • Να εκπαιδεύει την ομάδα πωλήσεων για την αποτελεσματική προώθηση των ψηφιακών προϊόντων της εταιρείας.
  • Να ενημερώνει τα συστήματα παρακολούθησης σχετικά με τις προτάσεις σε πελάτες της εταιρείας.

Προσόντα:

  • 3+ έτη εμπειρία σε αντίστοιχη presales θέση σε Digital προϊόντα.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην δημιουργία ολοκληρωμένων ψηφιακών λύσεων (Digital Solutions) για μικρομεσαίους πελάτες.
  • Εμπειρία σε κατασκευή Website με χρήση CMS (WordPress, Joomla, Drupal)
  • Γνώση υλοποίησης καμπανιών Google AdWords
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Google Analytics, keyword Planner.
  • Εμπειρία στην διαχείριση performance based καμπανιών και conversion tracking
  • Γνώση διαχείρισης λογαριασμών και υλοποίησης καμπανιών Facebook Ads
  • Εξοικείωση με τα υπόλοιπα Social Media και πλατφόρμες όπως Booking, Tripadvisor κλπ
  • Επιθυμητή γνώση σε συστήματα bid management (Kenshoo, Matchcraft, Acquisio, κλπ).
  • Πτυχίο (επίπεδο Bachelor) με κατεύθυνση Digital Marketing ή άλλο σχετικό πεδίο.
  • Πιστοποίηση Google AdWords (Search, Display, Video).
  • Εξαιρετική ικανότητα επικοινωνίας με πελάτες καθώς και ικανότητες παρουσίασης
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα λύσης προβλημάτων Εξαιρετικό προφορικό και γραπτό λόγο
  • Άνετη χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα εργασίας σε οργανωμένο περιβάλλον.

Προφίλ Υποψηφίου:

Διάθεση για επιπλέον εκπαίδευση και εξειδίκευση στα ψηφιακά προϊόντα.
Ικανότητες έρευνας,  ανάλυσης και διαχείρισης μεγάλων όγκων δεδομένων
Θετικός χαρακτήρας με επικοινωνιακές δυνατότητες
Διάθεση και ικανότητα για επίλυση προβλημάτων

Προσφερόμενο πακέτο:

Ανταγωνιστικός μισθός
Δυνατότητες εξέλιξης
Συνεχής εκπαίδευση

Υπεύθυνος: Δεν Διατίθεται
Τηλέφωνο: Δε Διατίθεται
Email: Αποστολή Email τώρα
Fax: Δε Διατίθεται

Για την προστασία των δεδομένων σας, όταν κάνετε μία αίτηση μέσω διαδικτύου: Ποτέ μη δίνετε στοιχεία πιστωτικής κάρτας ή τραπεζικού λογαριασμού. ή διεξάγετε οποιεσδήποτε νομισματικές συναλλαγές.