Για εργοδότες
Αποθηκάριος για τη MANGO για Γλυφάδα & River West
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Έκτοτε οι επιχειρηματικές δραστηριότητες έχουν επεκταθεί και πλέον περιλαμβάνουν τη διανομή της πολυτέλειας, τον αθλητισμό, τα είδη ένδυσης περιστασιακής ζωής, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ φέρνοντας ισχυρές και καινοτόμες μάρκες στους καταναλωτές.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης ο Όμιλος Εταιριών FAIS αναζητάει:

 Αποθηκάριο

για την

Περιγραφή Θέσης

Την ευθύνη για την παραλαβή εμπορευμάτων, την διαχείριση των προϊόντων και την σωστή αποθήκευσή τους στην αποθήκη. Παράλληλα για τον ανεφοδιασμό του καταστήματος σύμφωνα με την πολιτική της εταιρίας με στόχο να διασφαλίσει ότι το κατάστημα είναι πάντα σωστά ανεφοδιασμένο.

Αρμοδιότητες

  • Παραλαβή κιβωτίων. Τεμαχιακή παραλαβή των κιβωτίων με τις συσκευές που γίνεται η παραλαβή και η σωστή αποδοχή κιβωτίων από την μεταφορική εταιρία.
  • Παραλαβή εμπορεύματος με ένα οργανωμένο και συστηματικό τρόπο, σύμφωνα με τις ανάγκες του καταστήματος.
  • Οργάνωση και τοποθέτηση το παραληφθέν εμπόρευμα σύμφωνα με τους κανόνες της αποθήκης.
  • Πραγματοποίηση καθημερινού ανεφοδιασμού σε συνεχή βάση, σύμφωνα με τις ανάγκες του καταστήματος.
  • Τοποθέτηση αντικλεπτικών στα ρούχα.
  • Προσαρμογή στα διάφορα είδη ανεφοδιασμού, σύμφωνα με τις ανάγκες του καταστήματος.
  • Διατήρηση καθαρής και τακτοποιημένης αποθήκης.
  • Πραγματοποίηση ενδοδιακίνησης έπειτα από υποδείξεις των managers.
  • Ενεργή συμμετοχή στις επιστροφές εμπορευμάτων στο τέλος της σεζόν.
  • Έλεγχος και διαχείριση αναλωσίμων αποθήκης.

 Προσόντα

  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Δυνατότητα χειρισμού Η/Υ
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Πνεύμα συνεργασίας

Τι προσφέρουμε

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο
  • Εκπτώσεις σε όλες τις μάρκες του Ομίλου

Αθήνα