Για εργοδότες
Accountant (Λογιστής)

Η TaxStore Consulting διαθέτει μακρόχρονη εμπειρία στο χώρο των λογιστικών / φορολογικών υπηρεσιών και πελατολόγιο στην Ελλάδα και το εξωτερικό, κυρίως από τον χώρο των start-up επιχειρήσεων.

Αναζητάμε να προσθέσουμε στην ομάδα μας ένα έμπειρο & καταρτισμένο Λογιστή (Accountant) για πλήρη απασχόληση.

Περιγραφή θέσης εργασίας:

  • Ενημέρωση και παρακολούθηση διπλογραφικού λογιστικού κυκλώματος με τήρηση λογιστικών και φορολογικών υποχρεώσεων
  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων Εισοδήματος, ΦΠΑ, VIES, Intrastat
  • Χειρισμός των διαδικασιών κλεισίματος στο τέλος του μήνα, συμπεριλαμβανομένων των ημερολογιακών εγγραφών και των συμφωνιών.
  • Καθοδήγηση στους πελάτες για οικονομικά και φορολογικά θέματα.
  • Συνδρομή στην προετοιμασία των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος εταιρειών.

Προσόντα υποψηφίου:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. (Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης)
  • Πολύ καλή γνώση Ε.Λ.Π., Φορολογίας Εισοδήματος και Φ.Π.Α.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 έτη σε Λογιστικό γραφείο ή σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρείας
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση MS Office (Word, Excel).
  • Η γνώση των ΔΠΧΑ θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Ικανότητα ομαδικής εργασίας και τήρησης αυστηρών προθεσμιών.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες, δυναμική προσωπικότητα με ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών και ομαδικό πνεύμα.

Το γραφείο μας προσφέρει άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και δομημένο περιβάλλον, με ανταγωνιστικές αποδοχές.

Αγία Παρασκευή
πριν 21 μέρες